Kampanie informacyjne

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

Dlaczego warto głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 r.?

Jako Europejczycy zmagamy się z wieloma wyzwaniami – migracją, zmianą klimatu, bezrobociem młodzieży czy problemami związanymi z prywatnością danych. Żyjemy w coraz bardziej zglobalizowanym i konkurencyjnym świecie. Jednocześnie referendum w sprawie Brexitu pokazało, że Unia Europejska nie jest projektem danym raz na zawsze. Chociaż większość z nas uważa demokrację za coś oczywistego, to jednak wydaje się ona coraz bardziej zagrożona – zarówno w teorii, jak i w praktyce.

Dlatego właśnie budujemy społeczność poparcia, żeby zachęcić do większego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Naszym celem nie jest wskazanie, na kogo należy głosować; naszym celem jest zachęcanie do samego głosowania, do zaangażowania się w pełni świadomy sposób w demokratyczny proces. Chcemy wykorzystać siłę kontaktów międzyludzkich i zbudować społeczność poparcia w Europie. Zjednoczeni przez głosowanie poprzemy samą ideę demokracji – to my wspólnie decydujemy, w jakiej Europie chcemy żyć.

Tym razem nie wystarczy mieć nadziei na lepszą przyszłość – tym razem każdy z nas musi wziąć za nią odpowiedzialność.

 

www.tymrazemglosuje.eu

 


Każdy z nas ma jakąś pasję: od uprawiania sportu po podróże, od surfowania po Internecie po ratowanie świata. Mieszkanie w Unii Europejskiej daje niekończące się możliwości robienia tego, co kochasz – bez względu na to, dokąd Cię to zaprowadzi. Przepisy i inicjatywy UE pomagają uwolnić Twój potencjał, a także stanowią inspirację, ponieważ dają narzędzia do realizowania pasji.

Chcesz poszerzyć swoje horyzonty? Cóż, wszystko sprowadza się do UE oraz mnie.

#euandme

 

 

Skip to content