Rusza rejestracja!

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

Rusza rejestracja!

Od dziś do 8 marca 2019 roku prowadzona jest rejestracja młodzieżowych rad chcących wziąć udział w Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych.

Udział w Europejskim Kongresie Rad Młodzieżowych to szansa dla młodzieży na rozwinięcie kompetencji m.in. w zakresie organizacji wydarzeń, wystąpień publicznych, wiedzy o Unii Europejskiej czy zwalczaniu dezinformacji w serwisach społecznościowych. To także wspaniała okazja do poznania rówieśników z całej Polski. Uczestnicy Kongresu, którzy zorganizują najwyżej ocenione wydarzenie profrekwencyjne do wyborów do Parlamentu Europejskiego, otrzymają atrakcyjną nagrodę: wyjazd studyjny do Brukseli lub udział w europejskiej szkole letniej!

Zainteresowane rady proszone się o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem: tu. Każda rada młodzieżowa zgłasza swoich dwóch przedstawicieli oraz opiekuna. Uwaga, liczba miejsc ograniczona! Liczy się kolejność zgłoszeń!

Do udziału w Kongresie zostanie zakwalifikowanych 80 rad z całej Polski. Decyduje kolejność zgłoszeń przy zachowaniu równowagi geograficznej. Uwzględniając liczbę mieszkańców w poszczególnych województwach, organizatorzy dokonali podziału limitu miejsc według województw:

województwo maksymalna liczba rad z województwa województwo

maksymalna liczba rad z województwa

mazowieckie 11 podkarpackie 4
śląskie 10 kujawsko-pomorskie 4
wielkopolskie 7 zachodniopomorskie 4
małopolskie 7 warmińsko-mazurskie 3
dolnośląskie 6 świętokrzyskie 3
łódzkie 5 podlaskie 2
pomorskie 5 lubuskie 2
lubelskie 4 opolskie 2

 

Zachęcamy do śledzenia profili wydarzenia na portalach społecznościowych:  Facebook, Instagram i Flickr.